Contribute

Your 2020 Endorsed Democrats in Hamilton County!

Representative to Congress

Kate Schroder

1st District – 1 to be elected – 2 year term

Jaime M. Castle

2nd District – 1 to be elected – 2 year term

Ohio Supreme Court

John P. O’Donnell

Justice of the Supreme Court (term commencing 1-1-2021) – 1 to be elected – 6 year term

Jennifer Brunner

Justice of the Supreme Court (term commencing 1-2-2021) – 1 to be elected – 6 year term

Judge of the Court of Appeals

Ginger Bock

1st District – 1 to be elected – 6 year term

State Senator

Daniel Brown

8th District – 1 to be elected – 4 year term

State Representative

Sara Bitter

27th District – 1 to be elected – 2 year term

Jessica E. Miranda(Re-elect)

28th District – 1 to be elected – 2 year term

Brigid Kelly (Re-elect)

31st District – 1 to be elected – 2 year term

Catherine D. Ingram (Re-elect)

32nd District – 1 to be elected – 2 year term

Sedrick Denson (Re-elect)

33rd District – 1 to be elected – 2 year term

Judge of the Court of Common Pleas (General Division)

Heidi Rosales

General Division (term commencing 1/1/2021) – 1 to be elected – 6 year term

Christian A. Jenkins

General Division (term commencing 1/2/2021) – 1 to be elected – 6 year term

Chris Wagner

General Division (term commencing 1/4/2021) – 1 to be elected – 6 year term

Jennifer Branch

General Division (term commencing 2/9/2021) – 1 to be elected – 6 year term

Judge Alan C. Triggs

General Division (term commencing 2/10/2021) – 1 to be elected – 6 year term

Judge Thomas O. Beridon (Re-elect)

General Division (term commencing 2/11/2021) – 1 to be elected – 6 year term

Wende Cross

General Division (term commencing 2/12/2021) – 1 to be elected – 6 year term

Alison Hatheway

General Division (term commencing 2/13/2021) – 1 to be elected – 6 year term

Judge of the Court of Common Pleas (Other Divisions)

Nicole Sanders

Drug Court Division (term commencing 1/3/2021) – 1 to be elected – 6 year term

Pavan Parikh

Probate Division (term commencing 2/9/2021) – 1 to be elected – 6 year term

Kari Bloom

Juvenile Division (term commencing 2/14/2021) – 1 to be elected – 6 year term

Anne B. Flottman

Domestic Relations Division (term commencing 7/1/2021) – 1 to be elected – 6 year term

County Executive Offices

Alicia Reece

County Commissioner (term commencing 1/2/2021) – 1 to be elected – 4 year term

Denise Driehaus (Re-elect)

County Commissioner (term commencing 1/3/2021) – 1 to be elected – 4 year term

Fanon A. Rucker

Prosecuting Attorney – 1 to be elected – 4 year term

Aftab Pureval (Re-elect)

Clerk of Courts – 1 to be elected – 4 year term

Charmaine McGuffey

Sheriff – 1 to be elected – 4 year term

Scott Crowley

County Recorder – 1 to be elected – 4 year term

Jill Schiller

County Treasurer – 1 to be elected – 4 year term

Lakshmi Koke Sammarco (Re-elect)

Coroner – 1 to be elected – 4 year term